Roma gezilecek tarihi yerlerPin
Ana sayfa » Roma’da Gezilecek Tarihi Yerler

Roma’da Gezilecek Tarihi Yerler

Roma ve çevresindeki tarihi yerleri keşfetmek istiyorsanız, aşağıda Turistler için öne çıkan cazibe merkezleriyle ilgili sunduğumuz detaylara göz atabilirsiniz.

Kolezyum harikasından muhteşem Palatine Tepesi’ne ve San Clemente’nin gizli sırlarına kadar, Roma muhteşem tarihi mekanlarla doludur. 2000 yıldan fazla bir tarihe sahip olan ve geçmişte Julius Caesar, Augustus ve Constantine gibi devlerin sokaklarında izi olan ebedi şehir, her köşede tarihi cazibe merkezleriyle gezginleri cezbediyor.

Ostia Antik Kenti

Şehirden uzaklaşmak için hızlı ve kolay bir mola arıyorsanız, Ostia Antica’ya günübirlik bir gezi yapmayı düşünebilirsiniz. Burada 4. yüzyıla kadar eski kalıntılara ve eserlere şahit olacaksınız. Eski efsaneye göre, Ostia şehri, Ancus Marcius tarafından kuruldu. Bu döneme ait arkeolojik buluntular bugüne kadar ortaya çıkmamıştır. Ostia Latince “ağız” anlamına gelir. Tiber Nehri’nin ağzında bulunduğu için, Ostia Roma’nın bir liman şehri olmuştur.

Janiculum Walk

Roma şehir silüetinin en iyi manzaralarından bazıları için, bu gezide Janiculum Tepesi’ne (Giancolo) çıkmaya değer. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşılamamaktadır, yerel halk ve turistler ziyareti kolaylaştıran Trastevere bölgesini gezerken dolambaçlı yoldan yürürler. Via Giacinto Carini’nin zirvesine çıktıktan sonra, fotoğraf makinenizin Moniorio’daki Vittoriao Anıtı, Pincio Bahçeleri, San Pietro’nun ve diğer güzellikleri çekmek için hazır olmasını sağlayın.

Circus Maximus

Bugün büyük bir açık alan gibi görünen yapı, bir zamanlar İmparatorluk zamanlarında büyük bir spor arenasıydı (dünyanın en büyüklerinden biri). Circo Massimo (Circus Maximus), 300.000’den fazla koltuk kapasitesine sahip bir tesisdi. Capitoline ve Palatine tepesi arasında kalan arena, Antik Roma’nın en büyük yarış pisti idi ve anıtsal araba yarışlarından bazılarına ev sahipliği yapıyordu. Bazı yarışlar iki hafta kadar sürebiliyordu. Bugün, yapının kalan kısmı, ücretsiz konserler, sanat sergileri ve diğer kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir