Milano'nun Tarihi YerleriPin
Ana sayfa » Milano Gezilecek Tarihi Yerler

Milano Gezilecek Tarihi Yerler

Milano‘nun güzel sanatına ve mimarisine bakarken, bu şehrin neden ünlü bir moda kenti olduğunu anlamak zor değil. Çarpıcı haute couture tasarımlarını yansıtan şehir, ziyaretçilere geçmişin romantik ve zarif tasarımına birebir bir bakış sunuyor.

MILAN DUOMO

Milano Katedrali Duomo, bir sebepten ötürü şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri. Gotik mimarinin bu doruk noktası, dünyadaki türünün en büyüğüdür ve inşaatı 1386’da başlamasından sonra neredeyse 500 yıl sürdü.

Zirveye çıkın ve 3.200 heykel, 135 kulesi ve muhteşem şehir manzaraları arasında görkemli bir manzaranın tadını çıkarın. Burası öğleden sonra çok kalabalık olabilmektedir bu yüzden erken gelmenizde fayda var.

GALLERIA VITTORIO EMANUELE II

Burası bir alışveriş merkezi olabilir, ama dünyada eşi benzeri olmayan bir alışveriş merkezi. 1867’de kurulan Galleria, Prada gibi dünyaca ünlü markaların sadece bazı mağazalarını değil, aynı zamanda cam ve demirin muhteşem kubbeli tavanlarını da içeriyor.

Belle-Époque tarzı sokaklar ve cepheler büyüleyici mozaikler sergilemekte ve muhteşem bir alışveriş, yemek ve kafeler dizisine ev sahipliği yapmaktadır.

LA SCALA OPERA EVİ

Müziği seven ya da fevkalade romantik bir akşam geçirmek isteyenler için, La Scala Opera Binası’ndan daha iyi bir seçenek yoktur.

1778’de açılmış olan La Scala, dünyadaki operalar için en önemli yerlerden biri haline gelmiştir, ancak biletler hızla tükendiğinden önceden bilet rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Bina içinde nefes kesici bir koleksiyonunun ve portrelerin yer aldığı bir müzenin yanı sıra Opera Binası ve tarihi geziler de sunulmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir