Ana sayfa Avrupa Ukrayna’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ukrayna’da Gezilecek Tarihi Yerler

549
0
ukrayna'da gezilecek tarihi yerler

Ukrayna, çok çeşitli turistik aktivitelerle bir dizi tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Bazı bölgeler ayrılıkçı çatışmalar nedeniyle ziyarete kapalıyken,ülkenin geniş bir kısmı turistlerin ziyaretine açıktır.

Khortytsia

Khortytsia, yaklaşık 7.4 mil (12 km) ve 1.5 mil (2.5 km) genişliğindeki Dnipro Nehri üzerindeki en büyük adadır. Bu ada, bir zamanlar Zaporizhian Kazakları’nın başkentiydi. 1965 yılında ada bütün yıl boyunca ziyaretçilere açık Ulusal Doğa Koruma Alanı oldu.

Kharkov’da Müjde Katedrali

Bu katedral, Kharkov’un en güzel yerlerinden biridir. 1901 yılında Bizans mimari tarzında tamamlanan Müjde Katedrali, 80 metre yüksekliğindeki (263 fit) çan kulesine sahiptir. Dış cephenin özgün tasarımı turistleri heyecanlandırırken, katedralin iç dekorasyonları görenleri büyülemeye devam ediyor.

Odessa Potemkin Merdivenleri

Sadece Odessa’nın bir sembolü değil, aynı zamanda Ukrayna’nın en ünlü yerlerinden biri. Bu eşsiz mimari yapı, Odessa limanının ana girişi olarak hizmet vermektedir ve 192 basamaklıdır. Sergei Eisenstein’ın efsanevi filmi The Battleship Potemkin’in lansmanından sonra merdiven Potemkin olarak adlandırılmaya başladı.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here