Lüksemburg'un Tarihi YerleriPin
Ana sayfa » Lüksemburg’da Gezilecek Tarihi Yerler

Lüksemburg’da Gezilecek Tarihi Yerler

Lüksemburg’da ziyaret edilecek en iyi Tarihi yerler arasında Lüksemburg Ulusal Askeri Tarih Müzesi, Vianden Kalesi ve Bock Casemates bulunmaktadır.

Lüksemburg’daki kültürel ve tarihi yerler için bir gezi rehberi hazırladık. Aşağıda Lüksemburg’da gezilecek tarihi yerleri başlıklar altında inceleyebilirsiniz.

LÜKSEMBURG MİLLİ ASKERİ TARİH MÜZESİ

Diekirch’teki Lüksemburg Ulusal Askeri Tarih Müzesi, özellikle de Baraj Savaşı olarak bilinen II. Dünya Savaşı çatışmasına odaklanmaktadır.

Yaşam boyu dioramaların ve ABD ve ulusal öğelerin, silahların, ekipmanların, fotoğrafların ve haritaların kapsamlı bir koleksiyonunun bir araya getirilmesiyle, Lüksemburg Ulusal Askeri Tarih Müzesi, bu savaşın hem askeri hem de sivil yönlerine bir bakış açısı sunuyor.

VIANDEN KALESİ

Lüksemburg’daki Vianden Kalesi, onbirinci yüzyılda başlamış olan pitoresk bir ortaçağ kalesidir. On dördüncü yüzyılda tamamlanan Vianden Kalesi, yerel sayım ve kontuarların evi oldu. Bu görkemli yapı yirminci yüzyılda kapsamlı bir tadilattan geçmiştir.

BOCK CASEMATES

Bock Casemates bir dizi yeraltı tünelleri ve geçitlerinden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi 1644 yılında İspanyollar tarafından inşa edilmiş, daha sonra Fransızlar ve Avusturyalılar tarafından genişletilmiştir. Yeraltında 131 metreye kadar derinliğe inen ve zirvede 14 mil yayılan Bock Casemates, Lüksemburg savunmasının bir parçasıydı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir