Londra gezilecek tarihi yerlerPin
Ana sayfa » Londra’da Gezilecek Tarihi Yerler

Londra’da Gezilecek Tarihi Yerler

Londra Şehri, Roma dönemine kadar uzanmaktadır, dolayısıyla ziyaret edilmesi gereken tarihi mekan sıkıntısı yoktur. En etkileyici ve ikonik cazibe merkezlerinden biri ve Londra’nın en önemli simge yapılarından biri, Londra Kulesi’dir. Geçmişi 1066’ya ve Norman Conquest’e uzanan bu tarihi kale, kraliyet ailesinden, soylu mahkumlara ve politikacılara kadar 8 yüzyıldan fazla Londra tarihine ev sahipliği yaptığı için şehrin en popüler turistik yerlerinden biridir. Eski hükümdarların zırhınlarını ve paha biçilmez Crown Jewels ve Traitor’s Gate’i görmek için dünyanın en eski sergisi olan Krallar Hattı’nı ziyaret etmelisiniz.

Londra Kulesi’nin hemen önünde Tower Bridge (genellikle Londra Köprüsü ile karıştırılır) bulunur. Kule Köprüsü, Londra’nın en ikonik simge yapılarından biridir ve 1894’ten beri Thames Nehri’ni geçmeye devam etmiştir. Bu Viktorya dönemi yapısı buharla çalışan köprü, zaman içinde endüstri mühendisliğinin bir harikası olmuştur.

Londra’daki bir diğer ünlü tarihi mekan, 11. yüzyıldan beri büyüleyici silüetini koruyan Gotik UNESCO Dünya Mirası Listesi ve taç giyme kilisesi Westminster Abbey‘dir. Westminster Abbey, Londra’daki en güzel ve etkileyici tarihi binalardan biridir ve Charles Darwin’den Geoffrey Chaucer’e kadar İngiltere’nin efsanevi yazarlarının, bilim adamlarının ve büyük düşünürlerin bazılarının mezarlık alanıdır. 2011’de Kate & Wills’ın düğününün yeri olduğu için daha yakın bir zamanda gündeme geldi ve aynı zamanda vaaz ve ibadet için de her gün zxiyaret edilebiliyor.

Eğer Kraliyet Ailesi’nin hayranı ve monarşinin tarihine ilgiliyseniz, Londra’daki kraliyet konutunlarından birini ziyaret ettiğinizden emin olun. Batı Londra’daki Kensington Sarayı, Kraliçe Victoria’nın çocuk yuvasıydı; o zamanlar prenses Diana’nın eviydi ve şimdi en büyük oğlu olan Cambridge Dükü Prens William, Kate ve iki çocuğuyla orada yaşıyor. Kensington Sarayı bir dizi büyüleyici sergiye de ev sahipliği yapıyor.

Londra’nın eteklerinde yer alan Windsor Kalesi, dünyanın en eski ve en büyük işgal altındaki kalesidir ve Kraliçe’nin tercih edilen hafta sonu evidir. Windsor’un küçük ilçesinde yer alan bu kırsal kasaba, günlük gezi için harika bir yerdir. Ziyaretçiler için İngiltere’nin en popüler kraliyet saraylarından biridir. Hampton Court Palace, Kral Henry VIII ve Tudor Kralı olarak hayatını öğrenebileceğiniz Londra dışındaki bir başka tarihi binadır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir