Tokyo'nun Tarihi YerleriPin
Ana sayfa » Tokyo’da Gezilecek Tarihi Yerler

Tokyo’da Gezilecek Tarihi Yerler

Japonya’nın parlamenter demokratik monarşisinin başkenti olan Tokyo, İmparatorun Sarayı’na ve Hükümet ile Parlamento’ya ev sahipliği yapıyor. Japonya’nın ana adalarının en büyüğü olan Doğu-Merkez Honshu’da, bu yoğun nüfuslu şehir, keşfetmeye değer. Dünyanın en modern şehirlerinden biri olan altyapısı ve tasarımıyla dikkat çekiyor. Tokyo aynı zamanda dünyanın en pahalı şehri olarak da bilinmekte. Tokyo’nun kültür ve tarih tarafı sayısız müzesiyle ünlüdür; tiyatro; festivaller; uluslararası mutfaklardan lezzetler; ve beyzbol, futbol da dahil olmak üzere profesyonel spor kulüpleri, Sumo Güreşi gibi geleneksel Japon müsabakaları mevcuttur. Aynı zamanda müzik ve tiyatro açısından zengin bir şehirdir.

İmparatorluk Sarayı

Tokyo’nun Marunouchi bölgesinin baş cazibesi, duvarlarla çevrili 17. yüzyıl parklarının ihtişamıyla büyüleyen İmparatorluk Sarayı’dır. İmparatorluk ailesi tarafından hala kullanımda olan bir saraydır. Sarayın meşhur olduğu Nijubashi Köprüsünün iç mekanı ünlü olduğu gibi, sudaki yansımasından ismini (“çift köprü”) alan bir yapıdır.

Ginza Bölgesi

Ginza, Tokyo’nun en yoğun alışveriş bölgesidir ve New York’ta Times Meydanı kadar ikoniktir ve çok daha eskidir: yüzyıllardır ülkenin ticari merkezi olmuştur ve Japonya’nın büyük şehirlerini birbirine bağlayan beş antik yolun bir araya geldiği yerdir. Seçkin dükkanlar ve heybetli mağazalar ile kaplı olan Ginza bölgesi, hem bir kültür turizmi, hem alışveriş hem de eğlence için görülmeye değer bir yerdir.

Asakusa ve Sensō-ji Tapınağı

Tokyo’nun Asakusa semtinde, şehrin en ünlü mabedi olan Sensō-ji Nefis Tapınağı, maskeler, oymalar, abanoz ve tahtadan yapılmış tarakların, oyuncakların, kimonoların, kumaşların ve değerli eşyaların bulunduğu uzun bir caddenin sonunda duruyor. Burada çok çeşitli kağıt ürünleri satılmaktadır. Merhametin Budist tanrıçası Kannon’a adanan tapınak, MS 645’te kurulmuştur ve birçok kez yeniden inşa edilmesine rağmen orijinal görünümünü korumaktadır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir