Mısır'ın Tarihi YerleriPin
Ana sayfa » Mısır’da Gezilecek Tarihi Yerler

Mısır’da Gezilecek Tarihi Yerler

Mısır’daki Tarihi Yerler antik dünyanın, eski Mısırlıların en ikonik medeniyetlerinden birine ev sahipliği yapan bir toprağın hikayesini anlatıyor. İster Giza Piramitleri’nin, ister Krallar Vadisi’nin cazibesinin ünlü silueti olsun, bu bölgeler dünyanın dört bir yanından gelen turistleri çekiyor.

Mısır’ın tarihi yerleri, bu milletin geçmişi hakkında çok daha fazla şey ortaya koyuyor. Roma amfi tiyatroları, Yunan limanları ve II. Dünya Savaşı savaş alanları, bunların hepsi Mısır’daki birçok tarihi bölgenin arasında sayılıyor ve kesinlikle ziyaret etmeye değer.

Giza

Giza, turistik bir bölge ve Antik Mısır’ın en ünlü yerlerinden biridir ve dünyanın en büyük piramididir. Giza, krallardan; Khufu, Khafra ve Menkaure piramitlerine ev sahipliği yapmaktadır. Giza’daki dünyanın en büyük piramidi Dördüncü Hanedanlığın, Khufu’nun ikinci kralı’na aittir.

ABU SIMBEL

Abu Simbel, Mısır’da bir dizi inanılmaz Antik Mısır anıtına, özellikle bazı kaya tapınaklarına ev sahipliği yapan bir arkeolojik bölgedir. Abu Simbel’deki en ünlü yerler, iki adet Ramses II. Tapınaktır. Abu Simbel’deki en etkileyici yerlerden biri, Büyük Tapınak’ın ana salonudur. Burada her biri 30 feet yüksekliğinde iki sıra Osirid heykeli bulunmaktadır.

SAQQARA

Saqqara, Basamak Piramidi olarak bilinen ilk piramidi ve firav Djoser’in mezar kompleksi de dahil olmak üzere altı kilometrelik yayılmış on bir büyük piramidi barındırmaktadır. Burası tarihi hazinelerle dolu.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir