Amerika-gezilecek-yerlerPin
Ana sayfa » Los Angeles Gezilecek Tarihi Yerler

Los Angeles Gezilecek Tarihi Yerler

 Los Angeles şehrinde gezecek oldukça fazla yer olmasına rağmen, tek sıkıntı bu yerlerin biraz dağınık vaziyette olmasıdır. Rüya kent Los Angeles’taki eğlence parklarının büyük bir çoğunluğu, şehrin dışında kalmaktadır. Aynı zamanda Los Angeles’ı yüksek bir yerden gözetlemek istediğinizde, bir süre araçla gittikten sonra şehri gözetleme noktalarına ulaşabilirsiniz. Hem eğlence yerlerinin ve tarihi yerlerin dağınık olması, hem de gözetleme noktalarının biraz daha uzak konumlarda bulunması nedeni ile Los Angeles’ta araçla gezmek zaman açısından çok daha avantajlıdır. Yazımızın devamında, Los Angeles gezilecek tarihi yerler hakkında, detaylı bilgiler yer almaktadır.

Universal Stüdyoları Hollywood

los-angeles-gezilecek-yerlerPin

Birçok Hollywood filminin çekilmiş olduğu dev bir açık hava stüdyosu niteliği taşıyan Universal Studios Hollywood, Los Angeles gezilecek tarihi yerler arasında oldukça ilginizi çekecek yerlerden birisi olma özelliğini taşıyor. Bir zamanlar nefes nefese izlediğimiz araba filmleri, burada tekrar gözümüzde canlanıyor. Hollywood filmleri temalı bu harika park, aynı zamanda birçok sahne gösterilerinin de sergilendiği ve özel efektlerin kurgulandığı parklar arasında yer alıyor. Universal Studios Hollywood  sadece eğlence için değil aynı zamanda, alışveriş yapıp yemek yemek için de ideal yerler arasında yer almaktadır. Özellikle hediyelik eşya dükkânları, birbirinden ilginç birçok hediyelik eşyaların satıldığı yerler olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki yolunuz Los Angeles şehrine uğrarsa, Universal Studios Hollywood‘u mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Santa Monica İskelesi

los-angeles-gezilecek-yerlerPin

Los Angeles gezilecek tarihi yerler listesinde, bir iskelenin olacağını hiç aklınıza gelir mi? Hikâyesi farklı olan Santa Monica iskelesi, 1909 tarihli bir iskele olması ve insan yoğunluğunun fazla olması gibi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İskelenin yoğun ziyaret almasının en önemli sebeplerinden birisi de, yanı başında bulunan tarihi lunapark olmaktadır. Ayrıca iskelenin kurulu olduğu sahilin güzelliğini de hesaba katınca, insanların buraya neden akın ettiklerini anlamak daha kolay oluyor. Ayrıca iskelenin çevresinde birçok alışveriş merkezinin bulunması da, insanların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, harika bir ortam sunmuş durumda. Yolu Los Angeles’a düşenlerin, mutlaka görmelerini tavsiye ettiğimiz yerlerden birisi olan Santa Monica iskelesi, hareketliliği ve tarihi dokusuyla gezilecek yerler arasındadır.

Griffith rasathanesi

los-angeles-gezilecek-yerlerPin

Los Angeles’ta en fazla ziyaret alan yerlerden birisi de, Griffith Rasathanesi olarak bilinmektedir. Amerika’da gezilecek yerler listemizde yer alan bu rasathane, tarihe tanıklık yapmış önemli yerlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde dünyanın en fazla turist çeken Rasathanesi konumunda bulunan Griffith rasathanesi, arazisi 1896 yılında alınmış olsa da yapımı ve hizmet vermeye başlar hale gelmesi 1935 yılını bulmuştur. Mimari açıdan dönemin en iyi yapılarından birisi olan rasathane, birçok Amerikan filminin yapımında da kullanılan tarihi yerler arasındadır. Birçok astronot ve astronomik gözlemcinin proje aşamasındayken çalışmış olduğu Griffith rasathanesi, Los Angeles’a gidecekler için tavsiye ettiğimiz gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Los Angeles Disneyland

amerika-disneylandPin

Disneyland dünyanın en büyük lunaparkları arasında yer alan önemli bir oyun merkezi olup, her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden milyonlarca insanı ağırlamaktadır. 1955 yılında yapılan Bu harika merkez, Amerika’da gezilecek yerler arasında mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz eğlence merkezlerinin başında gelmektedir. Dünyaca ünlü tema parkı olan Disneyland, sadece küçükler için değil yetişkinler için de dolu dolu eğlence sunan önemli bir merkez konumundadır. Melekler Şehri Los Angeles denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi olan tema parkı ve eğlence merkezi Disneyland, aynı zamanda dünyanın en ünlü çizgi film karakterlerinin de, devasa boyutta maketlerinin bulunduğu bir yerdir.

TCL Çin tiyatrosu

cin-tiyatrosuPin

TCL Çin tiyatrosu  Amerika’ gezilecek yerler arasında, farklılığı ile tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir. 1927 yılında yapılan TCL Çin tiyatrosu, bu tarihten günümüze birçok etkinliği ev sahipliği yapmak dekorasyon ve tasarımıyla Çin izlerini taşıyan, sıra dışı yapılardan birisidir. Çin’in ilginç mimarisini yansıtan TCL Çin tiyatrosu, başta Amerikalılar olmak üzere yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çekmektedir. Tiyatronun bir diğer özelliği ünlü isimlerin imzasını toplaması mı, yine ünlü isimlerin el ve ayak izlerini taşımasıdır. TCL Çin tiyatrosu  bu anlamıyla, ekstra bir sıra dışılık ortaya koymakta ve ilginç yapılar arasında yer almaktadır. Tiyatro bünyesinde film ve oyun izlemenin yanı sıra, Opera gibi etkinlikleri de takip etmek mümkündür. Bu etkinliklerden herhangi birisine alacağınız bilet ile hem etkinliği takip edebilir hem de binayı gezme imkânına sahip olabilirsiniz.

Los Angeles County Sanat Müzesi

amerika-los-angelesPin

Los Angeles County Sanat Müzesi Her ne kadar Los Angeles tarihi yerler listemizde yer alsa da, 1965 yılında yapılmış olması nedeni ile tarihi bir mekân olma özelliği taşımamaktadır. Ancak yarım asırlık mazisinde, dünyanın en önemli sanat müzeleri arasında yer almayı başarmış, nadide mekânlardan birisidir. Los Angeles’ın merkezinde yer alan bu Sanat Müzesi, okyanus ile şehrin arasında kalmaktadır. Los Angeles County Sanat Müzesi içerisinde sergilenen 120.000 eser ile dünyanın en fazla ziyaret edilen sanat müzeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Eğer ki yolunuz Los Angeles’a düşerse, Los Angeles County Sanat Müzesi içerisinde bulunan sanat eserleri görmenizi mutlaka tavsiye ederiz. Los Angeles County Sanat Müzesi ayrıca etrafında bulunan 202 tane sokak lambası ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmektedir. Tarihi yerler arasında bulunan bu yeri Amerika gezinizde mutlaka uğramalısınız.

Hollywood

amerika-los-angelesPin

Los Angeles gezilecek tarihi yerler denildiğinde Şüphesiz ki akla ilk gelen yerlerden birisi, Hollywood olmaktadır. Dünyanın en iyi sinema ve televizyon yapıtlarının çıktığı yer olan Hollywood, Los Angeles’a gelenlerin mutlaka görmek istedikleri yerler arasında bulunmaktadır. Dünya sinema ve televizyon sektörünün kalbinin attığı yer olan Hollywood, her yıl yerli ve yabancı milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde birçok tarihi tiyatro salonlarının da bulunduğu Hollywood, dünya genelinde sinema denildiği zaman akla ilk gelen gezilecek yerlerden birisidir. Aynı zamanda Hollywood yazısının altında fotoğraf çekilmesine de izin verilerek, fotoğraf severlerin önü açılmaktadır. Merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunan bu yer gezilecek tarihi yerler hakkında araştırma yapanların ilgisini çekmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir