Pekin gezilecek tarihi yerlerPin
Ana sayfa » Pekin’de Gezilecek Tarihi Yerler

Pekin’de Gezilecek Tarihi Yerler

Pekin tartışmasız dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Her yıl milyonlarca insan Çin’in başkentini görmek için Pekin’e geliyor. Pekin uykusuz bir şehirdir, bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz zaman kolayca istediğiniz yeri gezebilirsiniz.

Aslında Pekin’de çok sayıda turistik ve tarihi mekan var. Bu ilginç yerlerin bazıları yürüme mesafesindedir, bazıları biraz daha uzaktadır. Pekin şehrinin ziyaretçilerine sunduğu atmosferi anlamak oldukça zaman alır. Ancak, Pekin’de sadece kısa bir konaklamanız varsa, Pekin Şehrinin en gözde yerlerini gezdiğinizden emin olmalısınız.

Yasak Şehir (İmparatorluk Sarayı)

Pekin hızla gelişen eski bir başkenttir. Yasak Şehir, gizemli yüzüyle Pekin keşfinize başlamak için ideal bir yerdir. 9000’den fazla oda ve 250 dönümlük arazi ile, bu büyük saray binası 1406 ve 1420 yılları arasında inşa edilmiştir. Çok yürümeniz gerektiğinden rahat ayakkabılar giydiğinizden emin olun! Enerjinizitoplamak için biraz kahveye ihtiyacınız olması durumunda sarayda bir Starbucks sizleri bekliyor.

Tiananmen Meydanı

Pekin’de en çok ziyaret edilen yer hangisidir? Cevaplar çeşitlidir. Ama Tiananmen Meydanı tartışmasız en üst sırada yer alıyor. Pekin şehrinin kalbinde yer alan bu büyük meydan geçit törenleri ve toplanma yeridir. Dünyanın bu alanda en büyük meydanına sahiptir. Burası 1949’da Tiananmen’deki bir kürsüden Başkan Mao’nun Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ilan ettiği yerdir.

Yaz Sarayı (Yiheyuan)

Çin’in en büyük imparatorluk bahçesi olarak kabul edilen Pekin’in Yaz Sarayı, Pekin’in kuzeybatı banliyösünde 10 kilometreden fazla bir alana yayılan park tarzı bir yerleşkedir. Bir zamanlar imparatorlar için yazlık tesis olan bu 290 dönümlük bir park sarayı, eski pavyonlar, binalar, tapınaklar, köprüler ve büyük gölü ile çevrelenmiştir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir