Pin
Ana sayfa » Efes Antik Tiyatro 3D Sanal Gezi Turu

Efes Antik Tiyatro 3D Sanal Gezi Turu

 

Efes’in en güzel yapılarından olan Efes Antik Tiyatro, günümüze kadar büyük ölçüde sağlam gelebilmiştir. Efes Antik Tiyatro’yu bu kadar güzel kılan şey ise 25 bin kişilik kapasitesidir. Düşünün o dönemde bile yapmak ne kadar güçtür. Zaman içinde restorasyon yaşasa da Efes Antik Tiyatro, ülkemizin nadide eserlerindendir. Helenistik dönemlerde yapıldığı tahmin edilen Efes Antik Tiyatro’nun M.S 95. Yıllarda yeniden inşa olduğu düşünülüyor.

Ön taraflarda ise insanların o zaman soyunma yerlerini kullandıkları bölgeler net bir şekilde belli oluyor. Ayrıca Helenistik mimarisine özgü iki çeşme yer alıyor. Efes Antik Tiyatro, üç katlı ve her biri 22 basamaktan oluşuyor. Zamanında sahnenin arkasında oldukça süslü işlemler yer almaktaydı. Sizde Efes Antik Tiyatro’yu gezmek istiyorsanız, sanal geziyi kullanabilirsiniz. İzmir’in tarihi yerleri arasındaki bu tiyatroyu mutlaka gezmelisiniz.

Efes Antik Tiyatro Nerede

Efes Antik Tiyatro, antik kentin içinde bulunuyor. Selçuk’ta bulunan kent, İzmir’e 70 km uzaklıkta. Aydın’dan ise 61 km. Ufak bir otopark ücreti bulunuyor. Otobüs biletleri ise 15 TL civarında. Efes Antik Tiyatro adres: Atatürk Mahallesi, Uğur Mumcu Sevgi Yolu, 35920 Selçuk/İzmir

Efes Antik Tiyatro Sanal Gezi

Önerilen Yazı

2022 Anıtkabir Sanal Gezi- Sanal Tur- 3D Olarak Gez!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir